Альбому “Модель” гурту “Океан Ельзи” – 20 років!


Сьогодні гурт “Океан Ельзи” святкує ювілей свого альбому “Модель”. Ця легендарна платівка стала третьою за рахунком студійною платівкою колективу. Вийшла вона 20 квітня 2001 року. На пісні «911», «Друг», «Квітка» та «Я до тебе» були відзняті кліпи.

На той момент, до складу групи входили музиканти:

Святослав Вакарчук – вокал;
Павло Гудімов – акустична гітара, електрична гітара;
Юрій Хусточка – бас;
Денис Глінін – барабани, перкусія;
Дмитро Шуров – синтезатори.

Сам лідер гурту Святослав Вакарчук про альбом казав наступне:

  • 1. «911»

Це плід наших експериментів і експериментів наших продюсерів. Пісня народилася так: я прийшов у студію і награв клавішну тему. Потім Діма з Денисом, наш клавішник і барабанщик робили ритм —сеплювали його на комп’ютері, і виникла ідея зробити всю пісню в такому стилі. Слова я написав випадково. У моєї дівчини в Києві салон під назвою «911». Взагалі-то це пісня про кохання машини до машини, сарказм з приводу того, що ми надто технологізовані, схожі на роботів. Я хочу, щоб було по-іншому. Мені спало на думку покликати когось на допомогу.

  • 2. «Я до тебе»

Ця пісня теж була написана на репетиції. Пісня ця про дівчину, яка переслідує тебе на концертах. Вона — группіс. Там є зростання цієї дівчини разом зі своєю групою: від шкільного випускного і до стадіонів. Це, напевно, найхітовіша пісня.

  • 3. «Друг»

Складається з двох частин. У першій я просто співаю під піаніно. У другій ми зробили аранжування із залученням джерел звуку — всякі індійські штучки, перкусія. Одна з найважчих і страшних для мене пісень, але при цьому улюблена на альбомі. Я не думаю, що це буде хіт. Пісня про дівчинку-друга, про те, як важко їй бути тільки другом поруч з людиною, яку любиш, і знати, що інший ситуації не передбачається. Я розумію, наскільки це важко, і нікому не раджу опинитися в даній ситуації. Пісня за настроєм дуже песимістична.

  • 4. «Ти собі сама»

Мені сподобалося щось іспанське в поєднанні слів. Ритм а-ля Адам Клейтон. Це одна з тих пісень, яка сильно змінилася завдяки продакшену без залучення конкретної електроніки. Пісня про горду дівчину-одиночку, до якої всі домагаються, а вона завжди одна.

  • 5. «Квiтка»

Це одна з моїх улюблених пісень. Тут Дімка зіграв відмінну джазову партію. Такий чумовой сплеск емоцій. Трохи суворих гармоній. Пісню люблять усі, без винятку, в групі. Пісня про якісь внутрішні таємниці. Ти розумієш, що тобі подобається якась дівчина і ти її дуже хочеш, але ти робиш так, щоб вона тебе захотіла. Закінчується все невеликим відступом в стилістиці 70-х років. Це одна з найяскравіших пісень.

  • 6. «Вставай»

Трохи політична пісня. Вона присвячена і нашій країні. Співається як звернення до дівчини. Я довго думав над цією піснею, довго писав слова. Це прохання робити що-небудь! Річ досить пряма і кон’юнктурна. Приспів ми зробили потужний — в гітарному стилі. Використовували відразу три або чотири гітари, щоб створити ефект стадіону.

  • 7. «Isn’t it сон»

Знову ж пісня з розряду емоційного сплеску. У мене був дуже гарний настрій — мені хотілося кудись на море, на південь. Я написав оптимістичну пісню про те, як хлопець з дівчиною відпочивають десь на Кипрі. Їм офігенно добре. Вони ні про що не думають. Пісня відрізняється від всіх інших на диску.

  • 8. «Коко Шанель»

Ця пісня дала назву всьому альбому. У ній є слова: «Я твоя модель, ти моя Коко Шанель». Текст пісні записаний за півгодини. Коко Шанель тут скоріше як символ жінки, яка стала рівноправною з чоловіком і сама ліпила з чоловіків свою модель. Це красива, лірична, дуже сексі-пісня. Ми довго мучилися з формою і досі не впевнені, чи правильно ми все зробили. Ми приходили на репетиції і не знали, чим зайнятися, чи не перло. У нас був складний період, але ми вистояли.

  • 9. «Сьогодні»

Хотіли зробити сучасний варіант красивого українського романсу. Паша в кінці зіграв дуже красиве акустичне соло. Красива гітарна пісня.

  • 10. «Вулиця»

Ми назвали її «М.А.» на честь гурту Massive Attack, яка є однією з улюблених. Вона записана в досить складному ритмі. Коментувати її дуже складно. Це з тих пісень, яку потрібно слухати, а слова тут нічого не додадуть.